مغز توافق آمریکا اخبار سیاست خارجی

مغز: توافق آمریکا اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار اجتماعی رابطه سنتی بین فقر و طلاق دیگر برقرار نیست / زیاد کردن طلاق بین شمال شهری‌ها ، ربیعی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح سامانه پیمایش و رصد آسیب‌های اجتماعی را گامی موثر در بررسی جغرافیایی پرسشها اجتماعی و ارائه راهکارهای منطقه‌ای در این خصوص

رابطه سنتی بین فقر و طلاق دیگر برقرار نیست / زیاد کردن طلاق بین شمال شهری‌ها ، ربیعی

ربیعی: رابطه سنتی بین فقر و طلاق دیگر برقرار نیست / زیاد کردن طلاق بین شمال شهری ها

عبارات مهم : همکاری

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح سامانه پیمایش و رصد آسیب های اجتماعی را گامی موثر در بررسی جغرافیایی پرسشها اجتماعی و ارائه راهکارهای منطقه ای در این خصوص دانست.

به گزارش ایسنا، علی ربیعی در آیین افتتاح عملیاتی سراسری سامانه پیمایش و رصد آسیب های اجتماعی و تعیین کننده های آن (سراج) با بیان اینکه همکاری میان بخشی در حوزه آسیب های اجتماعی در شرایط کنونی قابل تحسین هست، گفت: این همکاری میان بخشی بعد از توجه مقام معظم رهبری که از تاخیر ۲۰ ساله در این حوزه یاد کرده بودند، اتفاق افتاده هست. در حال حاضر شورای عالی رفاه و شورای اجتماعی به شکل مکمل با یکدیگر وارد همکاری شده است اند ودر لایه عملیاتی تر وظیفه مهم بر عهده بهزیستی گذاشته شده است است.

وی با ابراز امیدواری از اینکه افتتاح سامانه “سراج” باعث دانش افزایی در حوزه آسیب های اجتماعی می شود، اظهار کرد: به عنوان عضو شورای سیاستگذاری آسیب های اجتماعی اعتقاد دارم ما نیاز به دانش بیشتری در این حوزه داریم. همچنین باید بین بیماری و عارضه تمایز قائل شویم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در حال حاضر رابطه سنتی بین فقر و طلاق دیگر برقرار نیست، توضیح داد: شاهد هستیم که به جای مشاهده زیاد طلاق در مناطق ۱۸ و ۱۹ شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران این پدیده در مناطق یک، دو و سه این شهر زیاد هست. افتتاح این سامانه به ما کمک می کند تا به طور جغرافیایی این پرسشها را حل کنیم.

ربیعی با بیان اینکه یکی از اساسی ترین اصول در حل پرسشها اجتماعی مربوط به حل آنها به شکل منطقه ای و جغرافیایی هست، تصریح کرد: در حال حاضر حل معضلات اجتماعی با ارائه راهکارهای عمومی و در سراسر کشور ممکن نیست. در حال حاضر سامانه های ما در رصد آسیب های اجتماعی زیاد مبتنی بر اعداد و ارقام و نمودارها هستند.

وی در ادامه با تاکید بر ترکیب استفاده از آمار و روش های تحلیل محتوای کیفی اظهار کرد: ما باید نه تنها به شکل هر سال این آمار و ارقام را با یکدیگر مقایسه کنیم بلکه باید به دنبال تحلیل کیفی و تحلیل محتوای این آسیب ها با داده های کمی باشیم. اورژانس اجتماعی در مراکز مشاوره در پایین ترین سطح از مداخلات در آسیب های اجتماعی هستند و باید داده هایشان را در این سامانه وارد کنند.

ربیعی با بیان اینکه همه فعالان حوزه آسیب های اجتماعی نیز باید تجاربشان را به این سامانه انتقال دهند، تاکید کرد: این سامانه کمک می کند تا عملیات منطقه ای در این حوزه را ساماندهی کنیم و منابع محدودمان را در جایی ثبت کنیم که اولویت بیشتری دارند. پرسشها اجتماعی در حال حاضر محدود به چند متغیر اندک نیستند بلکه مجموعه ای از عوامل باعث ایجاد آنها می شود.

رابطه سنتی بین فقر و طلاق دیگر برقرار نیست / زیاد کردن طلاق بین شمال شهری‌ها ، ربیعی

واژه های کلیدی: همکاری | علی ربیعی | معضلات اجتماعی | اورژانس اجتماعی | آسیب های اجتماعی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs