مغز توافق آمریکا اخبار سیاست خارجی

مغز: توافق آمریکا اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار بین الملل هند مذاکرات خرید موشک از اسرائیل را از سر می‌گیرد

رژیم صهیونیستی اعلام کرد، هند به زودی گفت‌وگوهای مربوط به خرید موشک‌های ضد زره اسرائیلی را از سرمی‌گیرد.

هند مذاکرات خرید موشک از اسرائیل را از سر می‌گیرد

هند مذاکرات خرید موشک از اسرائیل را از سر می گیرد

عبارات مهم : فلسطین

رژیم صهیونیستی اعلام کرد، هند به زودی گفت وگوهای مربوط به خرید موشک های ضد زره اسرائیلی را از سرمی گیرد.

به گزارش ایسنا، دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل با صدور بیانیه ای ضمن اشاره به این مطلب، افزود: دولت هند در سال 2014 تصمیم به خرید موشک های “سبایک” گرفت که ارزش مالی این قرارداد به 500 میلیون دلار می رسید. شرکت تسلیحاتی “رافائل” اسرائیل در ماه ژانویه اعلام کرد که هند این قرارداد را لغو کرده است.

هند مذاکرات خرید موشک از اسرائیل را از سر می‌گیرد

حال بنیامین نتانیاهو که در سفری تاریخی به هند رفته هست، اعلام کرده که بعد از مذاکره با ناریندرا مودی، نخست وزیر هند، دولت دهلی تصمیم به ازسرگیری مذاکرات مربوط به خرید این موشک ها گرفت.

اسرائیل سالیانه یک میلیارد دلار تجهیزات نظامی و جنگی به هند می فروشد. لغو قرارداد مذکور به این خاطر بوده که به اعتقاد دهلی واردات موشک های مذکور به ظرفیت های داخلی هند در تولید تسلیحات لطمه می زند.

رژیم صهیونیستی اعلام کرد، هند به زودی گفت‌وگوهای مربوط به خرید موشک‌های ضد زره اسرائیلی را از سرمی‌گیرد.

نخست وزیر رژیم صیهونیستی هفته گذشته طی سفری 6 روزه راهی هند شد. این سفر به مناسبت بیست وپنجمین سالروز شروع روابط دیپلماتیک میان دو طرف انجام گرفت.

بنیامین نتانیاهو در این سفر با ناریندرا مودی دیدار کرده و راه های تقویت روابط دوجانبه به خاص روابط تجاری را با او بررسی کرد. حدود 130 بازرگان اسرائیلی نتانیاهو را در این سفر همراهی می کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، به دنبال این سفر دهلی نو ـ پایتخت هند ـ صحنه برپایی تظاهراتی گسترده در اعتراض به سفر نتانیاهو به این کشور بود. تظاهرات کنندگان پرچم فلسطین را به دست گرفته و شعارهای ضد اسرائیلی سردادند و آدمک نتانیاهو را هم به آتش کشیدند. آنان همچنین جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی علیه ملت فلسطین را محکوم کردند.

هند مذاکرات خرید موشک از اسرائیل را از سر می‌گیرد

واژه های کلیدی: فلسطین | اسرائیل | بنیامین | قرارداد | مذاکرات | اسرائیل | نتانیاهو | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs