مغز توافق آمریکا اخبار سیاست خارجی

مغز: توافق آمریکا اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی آخرین حرف آیت‌الله هاشمی راجع به انتخابات ۹۶

آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) در حاشیه آخرین مصاحبه خود با روزنامه شرق در آذر ماه 95 به یک پرسش مهم راجع به انتخابات ریاست جمهوری سال 96 پاسخ داد.

آخرین حرف آیت‌الله هاشمی راجع به انتخابات ۹۶

آخرین حرف آیت الله هاشمی راجع به انتخابات ۹۶

عبارات مهم : آخرین

همه رقبای روحانی جمع شوند بازهم در اقلیت هستند .

آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) در حاشیه آخرین مصاحبه خود با روزنامه شرق در آذر ماه 95 به یک پرسش مهم راجع به انتخابات ریاست جمهوری سال 96 پاسخ داد.

آخرین حرف آیت‌الله هاشمی راجع به انتخابات ۹۶

متن این پرسش و پاسخ بدهید شرح است:

پیش بینی ها و نگرانی هایی راجع به گزینش دوباره آقای روحانی وجود دارد، نگرانی هایی که زیاد در مطبوعات مطرح می شود یا صاحب نظران سیاسی می گویند، دال بر این است که امکان دارد به ایشان سفارش شود که نیایند یا احتمال می دهند در تأیید صلاحیت دچار مسئله شوند. به نظرم اینها خیلی دور از ذهن هست. می خواستم ابتدا نظر حضرت عالی را بدانم؛ ولی بااهمیت ترین مسئله این است که شما در انتخابات دیدید که در لحظه آخر اشخاص ناشناسی می آیند و همان طوری که حضرت عالی تأکید کردید قشری از مردم وجود دارند که راضی نیستند، آیا این نگرانی وجود دارد که صورت به اصطلاح ناشناخته ای بیاید و دوباره بتواند افکار و انتقادهایی را که وجود دارد، مديريت کند و آقای روحانی را در انتخابات دچار مسئله کند؟

آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) در حاشیه آخرین مصاحبه خود با روزنامه شرق در آذر ماه 95 به یک پرسش مهم راجع به انتخابات ریاست جمهوری سال 96 پاسخ داد.

نظر من این گونه نیست؛ اولا خود آقای روحانی مصمم است که بیاید. به تازگی با ایشان صحبت کردم. به هرحال ایشان در دور اول هم به عنوان وظیفه آمدند و حتی آن موقع که آمدند، وضعی نبود که آدم خودش را پیش قدم کند. همه ما از ایشان خواستیم و ایشان قبول کردند و آمدند. با هم که بررسی کردیم، دیدیم رأی تفکرات ما در مجموعه داوطلب ها زیاد نیست و افق خیلی روشن نبود؛ بنابراين من هم تصمیم گرفتم بیایم، هنگامی که من آمدم، آقای روحانی گفت که دو نفر نباشیم و او انصراف بدهد، به ایشان گفتم: فعلا هر دو هستیم تا ببینیم چه می شود! اگر مورد نیاز شد، یک نفر کنار می رود. آمدن من هم وظیفه بود؛ با خودم فکر کردم اگر الان نیایم، بعد چه زمانی باید خدمت کنم؟ آمدم و دیدید که یک دفعه موجی آمد و همه کشور عزیزمان ایران را گرفت و حالت خیلی بشاشی بین مردم پیدا شد و همه امیدوار شدند. افراد جناح برابر هم ترسیدند و چون ترسیدند، فشار آوردند که من را رد صلاحیت کنند تا مسئله به قول خودشان حل شود. بعد از آن، چون نشانه ما نجات کشور از آن وضع بود، من و آقای خاتمی و بعضی از دوستان به حمایت آقای روحانی رفتیم و مجموعه علل دست به دست هم داد که مردم هم آمدند و ایشان گزینش شد. در این سال ها هم نشان داده که چه شخصیت کارآمدی دارد و با مجموعه شرایط جهانی و اعتباری که پیدا کرده و منطق درستی که دارد و راه درستی هم جهت اداره کشور در پیش گرفته، جهت مردم زیاد آشنا شد؛ در مجموع به نظرم خوب پیش رفته هست. گفتم که شاید بعضی از آرا را نداشته باشد؛ ولی این شرایط، آرای ایشان را اضافه مي کند.

نکته بعدی این است که در برابر آقای روحانی کسی نیست، شما در بین اصولگراها و تندروها کسی را نمی بینید که بتواند در برابر آقای روحانی بایستد، حتی اگر همه جمع شوند، باز در اقلیت هستند؛ یعنی همه اینها که یک مجموعه هستند، اقلیت اند. این قضیه را اشخاص وارد می فهمند، به علاوه الان انتشار اخبار و اطلاع رسانی آن قدر وسیع و زیاد است و آن قدر در دنیا تریبون وجود دارد که مردم می توانند استفاده و همه شرایط را ارزیابی کنند.

گاهی بعضی از جوانان مناطق دوردست کشور که به دیدارم می آیند، چنان با پرسشها آشنا هستند و تحلیل می کنند و حرف می زنند که انسان احساس غرور می کند. این گونه نیست که مخالفان ایشان بتوانند با شعارها فریب کاری کنند. به نظر من ایشان کاملا شانس پیروزی دارد و هم خودش مصمم است که بیاید و هم ما حمایت می کنیم. احتمال رد صلاحیت آقای روحانی هم بعید هست. خود آنها هم یک مقدار روشن تر شده است اند. به نظرم این اتفاقات نمی افتد. سیاست های کلی انتخابات هم که به تازگي منتشر شد، دست هرکس را که بخواهد قانون را نادیده بگیرد، می بندد. به نظر می رسد آقای روحانی ماندنی است.

آخرین حرف آیت‌الله هاشمی راجع به انتخابات ۹۶

واژه های کلیدی: آخرین | مجموعه | انتخابات | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs