مغز توافق آمریکا اخبار سیاست خارجی

مغز: توافق آمریکا اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی هنوز به گزینه قطعی جهت تصدی وزارت علوم نرسیده‌ایم

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه هنوز به گزینه قطعی در خصوص وزیر علوم آینده نرسیده‌ایم، گفت: در حال بررسی گزینه‌های این وزارتخانه هستیم و به محض دستیابی به تصمیم ن

هنوز به گزینه قطعی جهت تصدی وزارت علوم نرسیده‌ایم

هنوز به گزینه قطعی جهت تصدی وزارت علوم نرسیده ایم

عبارات مهم : آموزش

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه هنوز به گزینه قطعی در خصوص وزیر علوم آینده نرسیده ایم، گفت: در حال بررسی گزینه های این وزارتخانه هستیم و به محض دستیابی به تصمیم نهایی نتیجه را به اطلاع عموم خواهیم رساند.

به گزارش ایسنا، دکتر نوبخت در حاشیه دومین روز اجلاس سراسری روسای دانشگاه ها ، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری، در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین خبرها در خصوص بررسی معرفی گزینه وزارت علوم به مجلس گفت: هنوز گزینه های تصدی پست وزارت علوم در دولت قطعی نشده هست. البته گزینه هایی که در حال حاضر مطرح هستند ولی در مورد هیچ کدام از آنها به تصمیم نهایی نرسیده ایم.

هنوز به گزینه قطعی جهت تصدی وزارت علوم نرسیده‌ایم

وی در ادامه از زیاد کردن 19 درصدی بودجه آموزش عالی در امسال خبر داد و گفت: جهت امسال بالغ بر 7 هزار 300 میلیارد تومان جهت حوزه آموزش عالی و علم و فناوری بودجه در نظر گرفتیم که این میزان در مقایسه با سال 95 با رشد 19 درصدی مواجه بوده است.

وی همچنین تاکید کرد: در سال 95 بیش از 6200 میلیارد تومان بودجه جهت دانشگاه ها و حوزه علم و فناوری در نظر گرفتیم که خوشبختانه تمامی این مبلغ به صورت صد در صد تخصیص پیدا کرد.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه هنوز به گزینه قطعی در خصوص وزیر علوم آینده نرسیده‌ایم، گفت: در حال بررسی گزینه‌های این وزارتخانه هستیم و به محض دستیابی به تصمیم ن

دکتر نوبخت همچنین بر ضرورت برنامه ریزی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی جهت دستیابی به اهداف برنامه ششم توسعه تاکید کرد و گفت: به علت اهمیت و جایگاه علم و فناوری و نقش موثر آن در دانشگاه ها توجه خاص ای به وسیله دولت به این حوزه صورت گرفته است ضمن اینکه انتظار داریم دانشگاه ها بتوانند متناسب به نیازهای اقتصادی در کنار توسعه کمی توسعه کیفی داشته باشند، رشته هایی را راه اندازی داشته باشند که متناسب با نیاز مردم باشد.

وی در آخر خاطر نشان کرد: مورد نیاز است دانشگاه ها با حرکت به سمت دانشگاه های کار آفرینی میزان وابستگی خود را به بودجه های دولتی را کم کردن داده و بتوانند با اتکا به خود، دانشجویان کار آفرین را تربیت کنند که البته دولت در کنار توجه به مباحث علمی و آموزشی به پرسشها ارزشی و اخلاقی نیز در دانشگاه ها اهمیت می دهد امیدواریم بتوانیم شاهد تحقق برنامه ششم توسعه در دانشگاه ها باشیم.

واژه های کلیدی: آموزش | آموزشی | برنامه | فناوری | دانشگاه | وزارت علوم | علم و فناوری | برنامه ریزی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs