مغز توافق آمریکا اخبار سیاست خارجی

مغز: توافق آمریکا اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری کارهای مازیار فلاحی را خیلی دوست دارم/ در ترانه‌سرایی شایسته‌سالاری وجود ندارد ، مریم حیدرزاده

مریم حیدرزاده با بیان اینکه سبک‌های تازه نباید ادبیات حاکم بر موسیقی را ترساندن کند، تاکید کرد تفاوت بسیار زیباست، ولی نباید چارچوب را به هم بریزد و باید اصول ح

کارهای مازیار فلاحی را خیلی دوست دارم/ در ترانه‌سرایی شایسته‌سالاری وجود ندارد ، مریم حیدرزاده

مریم حیدرزاده: کارهای مازیار فلاحی را خیلی دوست دارم/ در ترانه سرایی شایسته سالاری وجود ندارد

عبارات مهم : ترانه

مریم حیدرزاده با بیان اینکه سبک های تازه نباید ادبیات حاکم بر موسیقی را ترساندن کند، تاکید کرد تفاوت بسیار زیباست، ولی نباید چارچوب را به هم بریزد و باید اصول حداقلی را رعایت کنیم.

به گزارش خبرآنلاین، مریم حیدرزاده بعد از دوری طولانی از فضای هنری بار دیگر منشتر شدن آلبوم دکلمه ای از ترانه هایش با عنوان «آبرنگ» و همچنین پنجمین نمایشگاه نقاشی خود فعالیت خود را از سر گرفته است.

کارهای مازیار فلاحی را خیلی دوست دارم/ در ترانه‌سرایی شایسته‌سالاری وجود ندارد ، مریم حیدرزاده

حیدرزاده راجع به جایگاه ادبیات در مارکت موسیقی امروز کشور عزیزمان ایران به خبرآنلاین گفت: «به نظر من نیاز است که سبک ها و شیوه های تازه ای در حوزه موسیقی ایجاد شود، سلایق متفاوت هم قابل احترام است و هر هنرمندی طرفدارخاص خود را دارد. ولی من با آن قسمتی که ادبیات حاکم بر موسیقی را ترساندن می کند مسئله دارم.»

او در پاسخ به این مسئله که مقصر مهم شکل گیری فضای نادرست در حوزه ادبیات موسیقی توضیح داد: «در راس آن، من ترانه سرا و دوست آهنگسازمان هست، ممکن است ترانه سرایی در گذشته بسیار سطح بالایی داشته و متاسفانه امروز دچار افت شده است باشد. البته زیاد این مسئله از سوی گروه هایی که تازه وارد عرصه موسیقی شده است اند دیده می شود ولی افرادی بودند که با عوض کردن سلیقه مردم گردش 180 درجه ای داشتند و حتی دیگر به اصول حرفه ای و مهم ترانه سرایی هم پایبند نبودند.»

مریم حیدرزاده با بیان اینکه سبک‌های تازه نباید ادبیات حاکم بر موسیقی را ترساندن کند، تاکید کرد تفاوت بسیار زیباست، ولی نباید چارچوب را به هم بریزد و باید اصول ح

این هنرمند راجع به کارهایی که امروز از سوی اهالی موسیقی روانه بازار می شود، بیان کرد: «اما اغلب دوستان کارهای جدیدی انجام می دهند و انجام کار تازه قابل احترام هست، ولی کار تازه لزوما نمی تواند کار صحیحی باشد، بلکه می توان کارهایی را را عرضه کرد که ساختارشکنی کند و حرف تازه ای بزند. تفاوت قطعا خیلی قشنگ است ولی در صورتی که چارچوب را به هم نریزد. حداقل اصول آن ادبیاتی که به آن می نازیم و هر از چندگاهی هم بر سر شاعرانمان که ایرانی بوده یا نبوده با ممکلت دیگری درگیر می شویم را رعایت کنیم.»

حیدرزاده همچنین گفت: «به نظرم در حوزه موسیقی عقب گرد نداشتیم، البته من علایق خاصی در حوزه موسیقی دارم ولی بنا به حرفه ای که دارم تلاش می کنم آشنایی کلی نسبت به آثار داشته باشم. کارهای آقای مازیار فلاحی، علیرضا عصار، مرتضی پاشایی را خیلی دوست دارم و الان هم از کارهای آقای زندوکیلی خیلی لذت می برم. ولی این افرادی که نام بردم حداقل کار صحیح می خوانند.»

او راجع به تناوب ای که زمینه ساز فراموشی اصول صحیح ادبیات حاکم بر موسیقی می شوند، توضیح داد: «اول ترانه سرا و آهنگساز مقصر هستند و سپس نبود ممیزی و نظارت درست. تهیه کننده زیاد بازگشت سرمایه برایش مهم است و وجود غلط در ترانه خیلی برایش اهمیت ندارد. البته ممکن است تهیه کنندگانی باشند که در این زمینه خیلی حساسیت به خرج بدهند خدمت آن ها جسارت نمی کنم. ولی معمولا تولید کننده دغدغه مهم اش شنیده شدن کار خواننده است.»

کارهای مازیار فلاحی را خیلی دوست دارم/ در ترانه‌سرایی شایسته‌سالاری وجود ندارد ، مریم حیدرزاده

حیدرزاده در آخر راجع به شایسته سالاری در حوزه ترانه سرایی افزود: «در ترانه سرایی که من سال هاست مشغول فعالیت هستم، می دانم که شایسته سالاری در این حوزه وجود ندارد.»

واژه های کلیدی: ترانه | موسیقی | مازیار فلاحی | مریم حیدرزاده | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs