مغز توافق آمریکا اخبار سیاست خارجی

مغز: توافق آمریکا اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار پزشکی شناسایی 125 هزار بیمار خاص در کشور ، اعلام سرانه درمان بیماران خاص

مدیر کل دفتر آمار، برنامه ریزی و بودجه شرکت بیمه سلامت کشور عزیزمان ایران راجع به سرانه بیماران خاص گفت: سرانه مصوب دولتی جهت بیماران خاص سه میلیون و 850 هزار ر

شناسایی 125 هزار بیمار خاص در کشور ، اعلام سرانه درمان بیماران خاص

اعلام سرانه درمان بیماران خاص/شناسایی 125 هزار بیمار خاص در کشور

عبارات مهم : ایران

مدیر کل دفتر آمار، برنامه ریزی و بودجه شرکت بیمه سلامت کشور عزیزمان ایران راجع به سرانه بیماران خاص گفت: سرانه مصوب دولتی جهت بیماران خاص سه میلیون و 850 هزار ریال در ماه هست، در حالی که شرکت بیمه سلامت ماهانه هشت میلیون ریال بابت بیماران خاص هزینه می کند.

غلامرضا سعیدی در گفت وگو با ایسنا، راجع به کارها انجام شده است در شرکت بیمه سلامت کشور عزیزمان ایران در جهت پوشش بیماران خاص اظهار کرد: در حال حاضر بر اساس آخرین آمار، حدود 125 هزار بیمار خاص شناسایی شده است اند که 50 درصد از این جمعیت تحت پوشش شرکت بیمه سلامت قرار دارند.

شناسایی 125 هزار بیمار خاص در کشور ، اعلام سرانه درمان بیماران خاص

وی افزود: هموفیلی، دیالیز، پیوند کلیه، تالاسمی و ام اس جزو بیماری های خاص هستند. در کنار بیماران خاص، پوشش بیمه ای بیماران صعب العلاج و سرطانی که بسیار هزینه بر هستند نیز انجام می شود؛ آیا که این گروه از بیماران معمولا تا آخر عمر نیازمند دریافت خدمات درمانی هستند.

مدیر کل دفتر آمار، برنامه ریزی و بودجه شرکت بیمه سلامت کشور عزیزمان ایران با اشاره به طرح تحول نظام سلامت عنوان کرد: حفاظت مالی از بیماران صعب العلاج، خاص و نیازمند از جمله هشت بسته اجرایی طرح تحول سلامت بود که به منظور عملیاتی شدن آن برنامه حمایت از بیماران خاص در شرکت بیمه سلامت تعریف شد و اعتبارات تخصیصی جهت این منظور از سوی شرکت در میان شرکت های بیمه گر توزیع می شود. البته کارها مثبتی در این خصوص انجام شده است و نتیجه آن زیاد کردن بودجه 34 درصدی برنامه های حمایتی از بیماران خاص طی سال های 93 تا 96 بود.

مدیر کل دفتر آمار، برنامه ریزی و بودجه شرکت بیمه سلامت کشور عزیزمان ایران راجع به سرانه بیماران خاص گفت: سرانه مصوب دولتی جهت بیماران خاص سه میلیون و 850 هزار ر

سعیدی راجع به سرانه بیماران خاص گفت: سرانه مصوب دولتی جهت بیماران خاص سه میلیون و 850 هزار ریال در ماه هست، در حالی که شرکت بیمه سلامت ماهانه هشت میلیون ریال بابت بیماران خاص هزینه می کند. در واقع سرانه بیماران خاص تحت پوشش شرکت بیمه سلامت بیش از هزینه هایی است که جهت سایر بیمه شدگان تحت پوشش صورت می گیرد. علاوه بر آن به دنبال اصلاح کیفی و کمی خدمات هستیم تا بتوانیم از این طریق ارائه خدمت بهتری جهت بیماران خاص داشته باشیم.

واژه های کلیدی: ایران | سلامت | میلیون | برنامه | بیماری | برنامه ریزی | حمایت از بیماران | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs