مغز توافق آمریکا اخبار سیاست خارجی

مغز: توافق آمریکا اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار پزشکی است، بنزن&quot، سرطان در قلیان‌خانه‌ها جولان می‌دهد ، ۸۰ درصد تنباکوهای معطر حاوی &quot

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه ۷۰ تا ۸۰ درصد تنباکوهای معطر مواد صنعتی مشمول بر اسانس‌ها و حلال‌های بسیار خطرناک از جمله بنزن هست، گفت: ج

است، بنزن&quot، سرطان در قلیان‌خانه‌ها جولان می‌دهد ، ۸۰ درصد تنباکوهای معطر حاوی &quot

۸۰ درصد تنباکوهای معطر حاوی "بنزن"است/ سرطان در قلیان منزل ها جولان می دهد

عبارات مهم : بهداشت

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه ۷۰ تا ۸۰ درصد تنباکوهای معطر مواد صنعتی مشمول بر اسانس ها و حلال های بسیار خطرناک از جمله بنزن هست، گفت: جریمه هایی که جهت مکان های عرضه قلیان صادر می شود، قدرت بازدارندگی مورد نیاز را ندارد.

خسرو صادق نیت در گفت وگو با ایلنا راجع به استفاده از تنباکوهای معطر گفت: در آزمایشاتی که از این نوع تنباکو ها صورت گرفته، هر چند که این تنباکوها به اسم میوه جات و سبزیجات عرضه می شوند، ولی متاسفانه هیچ آثاری از میوه جات و سبزیجات در آنها وجود ندارد و ۷۰ تا ۸۰ درصد مواد این تنباکوها مواد صنعتی مشمول بر اسانس ها و حلال های بسیار خطرناک از جمله بنزن بوده است.

است، بنزن&quot، سرطان در قلیان‌خانه‌ها جولان می‌دهد ، ۸۰ درصد تنباکوهای معطر حاوی &quot

او با اشاره به اینکه بنزن یکی از خطرناک ترین مواد سرطان زا هست، ادامه داد: تنباکوی استفاده شده است در این نوع تنباکوها نیز از نوع نامرغوب و درجه سه است و در واقع تنباکوهایی را که قارچ و کپک زده اند، جهت اینکه دوباره به تناوب مصرف بازگردانند، جمع آوری می کنند و با اضافه کردن اسانس ها و حلال ها آن را به صورت تنباکوی معطر وارد بازار می کنند.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار همچنین خاطرنشان کرد: در بازرسی هایی که از مراکز عرضه قلیان داشتیم، متوجه شدیم در تنباکوهای آماده شده است مواد روان گردان نیز استفاده می شود و در بعضی از این مراکز مواد روان گردان نیز پیدا کردیم.

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه ۷۰ تا ۸۰ درصد تنباکوهای معطر مواد صنعتی مشمول بر اسانس‌ها و حلال‌های بسیار خطرناک از جمله بنزن هست، گفت: ج

صادق نیت تاکید کرد: تنباکوهای معطر به مراتب آسیبش از تنباکوهای معمولی زیاد و خطرناک تر است و از آنجا که اغوا کننده هست، مردم آن را بافایده و بی خطر بدانند و بسیار استقبال شود. متاسفانه مصرف قلیان های معطر در بین جوانان و نوجوانان بویژه دختران زیاد شده است است.

او با بیان اینکه قسمت اعظم این تنباکوها وارداتی و از کشور مصر وارد می شود، تصریح کرد: ما در این زمینه تلاش کردیم با کمک وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام به ممانعت از واردات و همچنین تولید آن کنیم که این ابلاغیه با شکوایه ای از سوی تولید کنندگان و واردکنندگان مواجه شد و این عنوان در دیوان عدالت اداری مطرح و این ابلاغیه به وسیله حکم دیوان متوقف شده است است و امیدواریم با بررسی هایی که در دیوان عدالت اداری انجام می شود، بتوانیم با این عامل سرطان زا مقابله کنیم.

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در بخش دیگری از صحبت هایش با بیان اینکه از سه سال پیش با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز عرضه قلیان صادر نمی شود، گفت: از همه کسانی که می خواهند قهوه منزل یا سفره منزل را ه اندازی، تعهد گرفته می شود که عرضه قلیان در این مکان ها صورت نگیرد. همچنین بر طبق قانون عرضه و استعمال مواد دخانی از جمله قلیان در اماکن عمومی ممنوع است بنابراین هر امکنه عمومی اگر عرضه دخانیات در آن صورت بگیرد، خلاف قانون عمل کرده و سیستم قضایی باید با آن برخورد کند.

است، بنزن&quot، سرطان در قلیان‌خانه‌ها جولان می‌دهد ، ۸۰ درصد تنباکوهای معطر حاوی &quot

صادق نیت به بازرسی های وزارت بهداشت از این اماکن اشاره کرد و گفت: بازرسان وزارت بهداشت به صورت برنامه ریزی شده است با این مراکز مقابله و برخورد می کنند و پرونده های تخلف آن ها را به مراجع قضایی ارجاع می دهند، ولی متاسفانه میزان جرائمی که جهت این مکان های متخلف صادر می شود، جریمه بازدارنده ای نیست و سودی که این افراد از عرضه قلیان می برند زیاد از جریمه ای است که پرداخت می کنند و باعث می شود که بازرسان بیش از چندین بار صنوف متخلف را به مراجع قضایی معرفی می کنند ولی آنها با پرداخت جریمه دوباره به کار خود ادامه می دهند.

او با بیان اینکه این تخلفات در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران زیاد از شهرستان ها هست، گفت: گستردگی صنوف و مراجع قضاوت کننده در پایتخت کشور عزیزمان ایران باعث تشتت آراء شده است و سیستم قضایی باید احکام محکم تر صادر کند و برخورد قاطع تری در این زمینه داشته باشند. امیدوارم با زیاد کردن تعاملات وزارت بهداشت با سیستم قضایی ما در پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز بتوانیم با این معضل جدی سلامت برخورد موثرتری داشته باشیم.ش

واژه های کلیدی: بهداشت | سرطان زا | مصرف قلیان | مراجع قضایی | مواد سرطان زا | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs